Svētdiena, 18. februāris, 2018
Kintija, Kora
Laika ziņas           +C
Vēja virziens       Vēja ātrums m/s 

0

Jūra paņem laiviniekus

24. oktobris, 2016. gads

Foto: Juris Lipsnis     Raksta autors: Juris Lipsnis

Svētdienas pievakarē Jūrkalnē netālu no centra pludmales jūrā apgāzusies zvejas laiva, kurā bijuši trīs cilvēki, bet tikai vienam izdevies izglābties. Kad cietušais izkļuvis krastā, tuvumā esošie makšķernieki izsaukuši glābējus un mediķus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā izsaukums reģistrēts 19.09, un informācija par notikušo nekavējoties nodota arī Jūras spēku meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatējuši, ka vīrietis, kurš izpeldēja krastā, ir mediķu aprūpē. Saskaņā ar viņa teikto, jūrā apgāzusies laiva, bet viņš ir spējis izkļūt krastā, kamēr vēl divi vīrieši palikuši turoties pie apgāztās laivas. Glābēji ar laivu devās jūrā un apmēram 300 metru attālumā no krasta ieraudzīja apgāzušos peldlīdzekli. Pārmeklējot tuvāko teritoriju, cilvēki netika atrasti.


Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) uz Jūrkalni aizsūtījis krasta apsardzes kuģi KA-14 Astra un patruļkuģi P-09 Rēzekne. Diemžēl pazudušo cilvēku – divu Jūrkalnes iedzīvotāju – meklēšana, kas pārtraukta pusnaktī, beigusies bez rezultāta – viņi nav atrasti.


Krasta apsardzes dienests atgādina, ka pirms došanās jūrā ar laivu ir jāpārliecinās, ka līdzi ir nepieciešamie glābšanas līdzekļi. Ja jūrā notikusi nelaime, jāzvana uz MRCC Rīga trauksmes tālruņa numuru 115.
 

 

Attēlā - laiva apgāzusies apmēram 300 m uz Ventspils pusi no Jūrkalnes centra pludmales.

Komentē