Svētdiena, 18. februāris, 2018
Kintija, Kora
Laika ziņas           +C
Vēja virziens       Vēja ātrums m/s 

0

Kurzemē – labākie kuldīdznieki

20. janvāris, 2017. gads

Foto: Gunāra Gertnera arhīvs     Raksta autors: Inta Jansone

Uzvarētāju gods Kurzemes skolēnu sporta spēlēs šahā nu pienākas Kuldīgas pamatskolas un Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) komandai.

18. janvārī Kuldīgā bija pulcējušies 76 jaunie šahisti arī no Liepājas, Ventspils, Dundagas un Grobiņas skolām (mājiniekiem par punktiem cīnījās 38 spēlētāji).

 

Sākumskolu grupā (1.–4. klasē) piedalījās 43 bērni no 14 mācību iestādēm. Izcīnot 15 punktus, par uzvarētāju kļuva Kuldīgas pamatskola: Kristers Feldmanis, Krišs Sproģis, Markuss Leismanis. 2. un 3. vietā attiecīgi ierindojās Liepājas 15. un 2. vidusskola.

 

Individuāli no kuldīdzniekiem labākais bija K.Feldmanis, kurš ar 5,5 punktiem izcīnīja 3. vietu. K.Sproģim un Valērijai Nikolai Āboltiņai (viņai 1. vieta meitenēm) bija pieci punkti, bet M.Leismanim – 4,5. Četrus punktus izcīnīja Monta Uzare (3. v. meitenēm), Nellija Jēkabsone, Ance Reiha un Elīna Urbāne. Vēl par puspunktu mazāk savāca Rihards Šternbergs, Vanesa Pļavarāja, Matejs Pētersons un Markuss Rieksts.

 

Pamatskolu grupā (5.–9. klasē) spēlēja 33 šahisti no 12 skolām. Līderu gods, iegūstot 16,5 punktus, pienācās KCV pārstāvjiem Valtam un Līvai Vaivadiem, Ģirtam Zīlem. 2. vietā (16 punktu) bija Liepājas 2. vidusskola, bet 3. – Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola (10,5 punkti), kurā spēlēja Aksels Agris Vēvers, Aleksis Šteinbergs, Meldra Zundovska. Tikpat punktu un 4. vietu ieguva V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija: Roberts Špiguns, Rūta Mediņa un Ģirts Pūris.

 

Individuāli V.Vaivadam 2. vieta, L.Vaivadei 3. vieta turnīrā un 1. vieta jaunietēm, Ģ.Zīle izcīnīja 4,5 punktus, bet Toms Riekstiņš, Kārlis Krūmiņš, Artjoms Šefanovskis, R.Špiguns un R.Mediņa (2. vieta jaunietēm) 4 punktus.

 

 

Attēlā:

Kurzemes skolēnu sporta spēlēs šahā sākumskolu grupā uzvarēja Kuldīgas pamatskola: Kristers Feldmanis, Krišs Sproģis un Markuss Leismanis.

Komentē