Svētdiena, 18. februāris, 2018
Kintija, Kora
Laika ziņas           +C
Vēja virziens       Vēja ātrums m/s 

0

Nelieli darbiņi ar lielu ieguvumu

22. decembris, 2016. gads 2

Foto: Aivars Vētrājs     Raksta autors: Inguna Spuleniece

Kuldīgas novada pašvaldība konkursā "Darīsim paši" pateikusi paldies 46 projektu īstenotājiem.

Gribētu atbalstīt vairāk


Konkurss notiek 11. gadu. Šogad dome saņēmusi 69 interesantus pieteikumus, žūrijai nav nācies viegli izvēlēties no tiem 46, kurus atbalstīt. Koordinatore Evita Pētersone atzina, ka gribējies vai visus, bet finansiāli tas nav iespējams.


Domes priekšsēde Inga Bērziņa pateicās visiem, kuri izdara nelielus darbus ar lielu ieguvumu sabiedrībai. Daudzi to paveic vairākos posmos, citi, kam kādu gadu pašvaldības finansējumu saņemt neizdodas, projektus pilnveido un piesakās atkārtoti. I.Bērziņa atvainojās savas daudzdzīvokļu mājas Grants ielā 29 iemītniekiem, ka nav atradusi pietiekami daudz laika līdzdarboties viņu projektā, labiekārtojot pagalmu, bet rezultāts priecējot visus, ne tikai cilvēkus no 21 dzīvokļa, kuri nežēloja savu brīvo laiku.

 

 

Gan bērniem, gan aizgājējiem


Projektu konkurss Darīsim paši ir kā visa mūsu dzīve. Šogad daudzviet labiekārtoti rotaļu laukumi, viešot cerību, ka bērni dzims aizvien vairāk, koptas arī kapsētas. Izveidoti vai atjaunoti sporta laukumi visām paaudzēm, remontētas daudzdzīvokļu namu kāpņu telpas, ieejas durvis, pagalmi. Būvēti un atjaunoti šķūnīši vecpilsētā un laukos. Piemēram, nams Baznīcas ielā 12 jau piekto gadu pamazām veido parādes seju, Rendas dejotāji iegūst jaunus skatuves un mēģinājumu tērpus, bet kabilnieki – spoguļu sienu mēģinājumu zālē. Upīškalnā 6 m gara veļas žāvēšanas nojume iepriecina mājsaimnieces.


Žūrijas vadītājs Aleksandrs Lange tencināja visus, īpaši tos, kuri pēc pirmā noraidījuma nemet plinti krūmos, un aicināja labi atpūsties ballē.

 

 

Ar misijas apziņu

 

Kabilnieki paveikuši lielu darbu, sakopjot vēl cara laiku skolas pārziņa Roberta Filholda un viņa dzīvesbiedres atdusas vietu. Vēstures skolotāja Irina Graudiņa pastāstīja, ka R.Filholds bijis gan izcils pedagogs, gan ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica audžutēvs, dzemdībās bojā gājušās mātes Annas brālis. Tādēļ skolas saime uzņēmusies kapavietu sakārtot. „Bez domes atbalsta tālāk par lapu nogrābšanu nebūtu tikuši,” atzina I.Graudiņa.

 

Attēlā:

Kur bērniem darboties. Vārmē aktīvo vecāku grupa nospriedusi, ka rotaļu laukumiņā bērniem ir maz iespēju – tapa mašīna un šūpoles. To labprāt izmanto arī Līgas un Jāņa Druvaskalnu četrgadīgais dēls Renārs, drīz tur dosies pusotru gadu vecā māsa Rēzija. Tētis Jānis stāsta, ka aktīvi palīgi bijusi Āboliņu ģimene, bet koka detaļas tapušas Māra Skalda galdniecībā. „Nākamgad atkal vajadzēs konkursā startēt un kaut ko labu uztaisīt,” prāto Jānis.

HENRIETTA FERNANDO 2. jūlijs, 2017. gads / 12:31
Sveiki, es esmu kundze Henrietta Fernando, privātā aizdevuma aizdevējs, kurš dod aizdevumus ar dzīvības laiku. Jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai dzēstu savus parādus, vai jums ir nepieciešams kapitāla aizdevums, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jūs esat noraidījis bankas un citas finanšu aģentūras? Jums ir nepieciešams konsolidācijas vai hipotekārais kredīts? Neskatoties tālāk, jo mēs esam šeit par visām jūsu finansiālajām problēmām. Mēs aizņemam līdzekļus cilvēkiem, kam vajadzīga finansiāla palīdzība, kuriem ir slikta kredīts vai kuriem vajadzīga nauda, lai nomaksātu rēķinus, ieguldīt uzņēmumos 2% apmērā. Es vēlos izmantot šo datu nesēju, lai informētu sabiedrību par to, ka mēs sniedzam uzticamu palīdzību un saņēmēju un būsim gatavi piedāvāt jums aizdevumu. Sūtiet mums vēstuli: (henriettafernandoloanfirm@gmail.com)

bertina 2. janvāris, 2018. gads / 23:30
Ludzu, sazinieties ar mums, lai iegutu plašaku informaciju, izmantojot musu e-pasta Adresi: servicepeakgroup@hotmail.com , par visam jusu vajadzibam aizdevumu un finansešanas sakot no 5000 € ir 150.000000 eiro

Lapas

Komentē