Svētdiena, 18. februāris, 2018
Kintija, Kora
Laika ziņas           +C
Vēja virziens       Vēja ātrums m/s 

0

Brokastīs uzklausa uzņēmējus

16. novembris, 2016. gads 8

Foto: Aivars Vētrājs     Raksta autors: Daiga Bitiniece

Jau par tradīciju grasās kļūt kupli apmeklētās uzņēmēju brokastis, ko pagājušonedēļ Kuldīgas Mākslas namā rīkoja novada dome un Kuldīgas attīstības aģentūra.

Tikšanās mērķis – iepazīstināt ar nākamā gada darbiem un lielākajām plānotajām investīcijām līdz 2020. gadam, vienlaikus cenšoties noskaidrot uzņēmēju viedokli par vienu vai otru no pašvaldības budžeta atbalstāmu ieceri un to, kā uzņēmējdarbību veicināt.

 

Kas plānots


Lielākie darbi Kuldīgā būs Meistaru ielas izbūve un Dārzniecības ielas rekonstrukcija, kā arī Jelgavas, Graudu un L.Paegles ielas pārbūve (viss par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) naudu), kā arī Gravas ielas rekonstrukcija no Ventspils ielas līdz ģimnāzijai (par pašvaldības naudu).
ERAF nauda tiks ieguldīta arī Kuldīgas Centra vidusskolas, Kuldīgas 2. vidusskolas un ģimnāzijas aktu zāles rekonstrukcijā. Turpinās sporta skolas un mūzikas skolas pārbūve, baseina celtniecība, arī Mākslas akadēmijas filiāles, radošā klastera un restaurācijas centra (Baznīcas ielā 30) izveide. Pagastos paredzēts ierīkot notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, rekonstruēt grants ceļus, uzcelt gājēju tiltu pār Riežupi, iekonservēt Vārmes klēti, plānos ir arī Pelču pils jumta pārbūve. Tāpat paredzēts atjaunot skatu torni Kuldīgā, pāri Ventai izveidot trošu ceļu, rekonstruēt Bērnu un jauniešu centru un kultūras centru, siltināt sociālā dienesta ēku.

 

Vajag gudras galvas un mājokļus


Vairāki uzņēmēji aicināja pašvaldību domāt par to, lai jaunieši pēc studijām atgriežas novadā. „Jūtams kvalificēta darbaspēka trūkums,” sacīja jaunais zemnieks Jānis Uzulēns. SIA Stiga RM pārstāvis Viesturs Krēvics minēja piemēru, kad uzņēmums maksājis stipendiju jaunietim, kurš šogad pēc augstskolas atgriezies strādāt; veidojoties laba sadarbība ar tehnikumu.
Kuldīgas labumu un SIA Alias Products pārstāve Agnese Buka aicināja uzņēmējus biznesā ievirzīt savus bērnus un atzinīgi vērtēja to, ko dara skolas, mudinot mazos biznesmeņus kaut ko pašiem gatavot un pārdot. „Daudz paveicis Kurzemes biznesa inkubators, bet varbūt arī pašvaldība var dot mazos grantus līdz 1500 eiro iesākumam?”
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Kuldīgas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Līga Raituma aicināja uzņēmīgus ļaudis nākt konsultēties, to pašu sacīja finanšu instrumenta Altum Liepājas reģionālā centra vadītāja Ira Jākobsone. Bet kuldīdzniece Solvita Lapiņa, kas darbojas tūrisma biznesā, sacīja, ka daudzi ražošanā strādājot, kā iesākuši, un īsti nezina, kā uzrakstīt projektu Eiropas fondiem, tāpēc noderētu atbalsta personāls. Kafejnīcas Tilts īpašniece Iveta Ozolniece uzslavēja pašvaldības ideju rīkot restorānu nedēļu. Bijusi laba pieredze ar skolēniem domes atbalstītajā nodarbinātības projektā.
Bet kur tad tie jaunie speciālisti paliks, ja Kuldīgā tik ļoti trūkst īres dzīvokļu? Tā bija otra tēma, ko skāra uzņēmēji. „Tas ir svarīgs, bet resursu trūkuma dēļ sarežģīts jautājums; tagad pašvaldībā pirmo gadu ir rinda vismaz jaunajiem speciālistiem,” atzina domes priekšsēde Inga Bērziņa. Bet viņas vietnieks Aleksandrs Lange izteicās, ka jādomā par īres dzīvokļu mājas būvniecību, kā piemēru minot Valmieru.

fans 16. novembris, 2016. gads / 14:06
Kā man patīk tas sniegbaltais smaids, žēl, ka man nav tik daudz naudas.

zibo.lv 18. novembris, 2016. gads / 20:45
Elementāri! Sāc strādāt!

Priecīgie 18. novembris, 2016. gads / 08:35
Nez par ko tas trešais tur aizmugurē (fonā) tik priecīgs

Burmistra 24. novembris, 2016. gads / 20:24
Ja šajā pasākumā piedalās Meinards, tad tas ir "nopietni", kādēļ Buka savā biznesā neievirza savu vīru, kurš atkal ticis pie jauna amata KKP - Strausu SIA

ivcix 25. novembris, 2016. gads / 14:12
Jūtams vēlēšanu tuvums - pirms nedēļas Ingas tante pat baznīcas koncertā paspēja parunāt, tagad pasākums uzņēmējiem, kurš iepriekš bija pirms cik tur gadiem. Kaut tikpat naski uz vēlēšanām cilvēkiem rastos darba vietas.

pipsis 28. novembris, 2016. gads / 14:44
Darbavietas prasi uzņēmējam.

Dimmers 3. decembris, 2016. gads / 19:35
Bijušie komunisti rullē. Pat baznīcu vairs nesmādē, ka tik tiek pie aitu cirpšanas.

bertina 2. janvāris, 2018. gads / 23:31
visiem jusu aizdevuma un finansejuma vajadzibam no 5000 eiro lidz 150,000000 eiro Ludzu, sazinieties ar mums, izmantojot musu e-pasta adresi: servicepeakgroup@hotmail.com, lai iegutu vairak informacijas PALDIES

Lapas

Komentē